Jak zaprojektować piękny narożnik w salonieProjektując dom, trzeba zająć się kilkoma szczegółami i dokładnie zaplanować każde z pomieszczeń. Salon jest jedną z najważniejszych przestrzeni w domu, ponieważ to tutaj gromadzi się rodzina i przyjaciele. Niezależnie od tego, czy masz małe mieszkanie, czy duży dom, istnieją pewne uniwersalne zasady projektowania, które sprawią, że twoja przestrzeń życiowa przejdzie z dobrego do wspaniałego. Narożnik Lizbona II w salonie sprawia, że jest on bardziej przestronny, przytulny i atrakcyjny. Pomaga również przełamać wizualną monotonię pojedynczej ściany bez tworzenia klaustrofobicznego uczucia układu sofy w kształcie litery L lub innej podobnie ciasnej przestrzeni. Narożne sofy w salonie pomagają tworzyć iluzję większej głębi i dają wrażenie większej przestrzeni niż faktycznie byłaby dostępna ze standardowymi sofami. Oto kilka wskazówek, jak zaprojektować piękny narożnik w salonie.

Decyduj się na swoją paletę kolorów

Pierwszym krokiem do zaprojektowania pięknego narożnika jest podjęcie decyzji o swojej palecie kolorów. Paleta będzie fundamentem Twojej palety i nada ton całemu pomieszczeniu. Najlepiej trzymać się kilku kolorów, które naprawdę kochasz, aby uniknąć zagracania przestrzeni zbyt wieloma różnymi tkaninami, teksturami i wzorami. Jeżeli ty no jesteś pewny dokąd zaczynać, próbuje przeglądać niektóre colour palety które inni projektanci używali. Istnieje wiele palet kolorów dostępnych online, które możesz wykorzystać jako inspirację. Po zawężeniu wyboru kolorów, zastanów się, jak będą one współdziałać w przestrzeni. Jeżeli kolory są zbyt kontrastowi, pojawiać się będą jarring i jarring Jeżeli są zbyt podobni, patrzeć nudny i uninspired. Ty chcesz, aby kolory uzupełniały się wzajemnie i tworzyły wizualnie atrakcyjną przestrzeń.

Wybierz miękkie wyposażenie i tapicerkę

Gdy ty decydujesz na twój colour palecie, następny krok jest wybierający twój miękkich meble i obicia. Rodzaj tkaniny i tekstury, którą wybierzesz, nada ton całemu pomieszczeniu i przyczyni się do ogólnego wyglądu i samopoczucia. Skóra jest świetną opcją dla narożnej sofy i jest bardzo popularnym wyborem wśród projektantów. Skórzane sofy wyglądają elegancko, wyrafinowanie i nowocześnie i można je znaleźć w wielu różnych odcieniach.

Bawełna jest bardzo popularnym wyborem dla wyposażenia domu, zwłaszcza dla mebli do salonu. Bawełniane sofy są miękkie, wygodne i łatwe do czyszczenia i utrzymania. Jeśli szukasz bardziej luksusowej tkaniny, aksamit może być świetną opcją i występuje w szerokiej gamie kolorów i faktur. Jedwab to kolejna luksusowa opcja, choć jest trudniejsza w utrzymaniu. Aby uzyskać żywy, tropikalny nastrój, spróbuj połączyć wybraną tkaninę z kolorowym, drukowanym wzorem. Neutralne odcienie działają równie dobrze z odważnymi i stonowanymi wzorami.

 

O mnie